איך להשביח נכס באמצעות שיפוץ?

מעוניינים להשביח את הנכס שלכם ולא יודעים איך? שיפוץ הוא הכלי המרכזי לצורך ההשבחה. אז מהו השבחת נכס ולמה דווקא שיפוץ?

מה זה השבחת נכס?

השבחת נכס היא למעשה רכישה של נכס במחיר נמוך, ולאחר מכן מכירתו במחיר גבוה יותר. הדבר מתאפשר באמצעות נקיטת פעולות שונות, אשר מעלות את ערכו הכספי של הנדלן.

האם מדובר ברווח כלכלי טוב?

במידה ואתם יודעים איך לעשות זאת טוב, מדובר ברווח כלכלי בעל פוטנציאל לתשואה גבוהה. זה יצריך מכם השקעה ומאמץ על מנת להיכנס לעולם הזה, אבל ברגע שתבינו את העניין תוכלו להרוויח לא מעט. בעיקר כשאתם בתחילת דרככם, מומלץ להתייעץ עם המומחים בתחום, כמו אלה של תיווך בקריות לדוגמה. מומחים אלה יוכלו לעזור לכם למצוא את הנכסים הטובים ביותר להשבחה. המומחים יוכלו גם להמליץ על אופן השיפוץ שיביא לתשואה הגבוהה ביותר.

איך שיפוץ ישביח את הנכס שלכם?

שיפוץ הנכס יהפוך אותו למשופר יותר וכן לכזה שנראה טוב יותר. השיפוץ יחדש את הנכס. שיפור הנכס וחידושו יביאו לכך שמחיר הנכס יעלה בוודאי יחד עם תהליך השיפוץ.

מהן הדרכים הנפוצות להשבחת הנכס באמצעות שיפוץ?

  •  שיפוץ כללי של הבית – שיפוץ כללי של הבית יידרש כאשר נקנה נכס במצב גרוע. בעל הנכס יוכל לבצע שיפוץ כללי של הבית, הכולל שיפוץ תשתיות של הבית (בעיקר כאשר יש בעיה בחלקן) וכן שיפוץ קוסמטי של הבית. שיפוץ שכזה יגרום לבית להיראות שונה לחלוטין ממה שהיה וישדרג אותו. השיפוץ הזה יעלה את ערך הבית באופן משמעותי והבית יהיה מוכן למכירה חוזרת והפעם במחיר גבוה יותר. בעל הנכס יוכל לבחור במתווך אמין כמו תיווך בקריות במידה והנכס נמצא באזור, כאשר מהלך כזה יקל עליו בתהליך המכירה.

  •  שיפוץ קוסמטי של הבית – במידה ותשתיות הבית טובות, אין צורך להוסיף או לשפר אותן. יחד עם זאת, במידה ובעל הנכס ירצה להשביח את הנכס שלו על מנת למכור אותו ברווח, הרי שיוכל לבצע שיפוץ קוסמטי. שיפוץ קוסמטי יהיה שיפוץ שישפר את מראה הבית באמצעים שונים כמו: הוספת פרופילים דקורטיביים לקצות הקירות, פרופיל אלומיניום, פרופיל אלומיניום לתאורת לד, שיפוץ ושיפור התאורה בדירה ועוד. שיפוץ קוסמטי לבית גם הוא יעלה את ערך הנכס. גם כאן, מומלץ להתייעץ עם המומחים של תיווך בקריות על מנת להעריך נכונה את השבחת הנכס. 

  • עיצוב פנימי מחדש של הבית – בעל נדל"ן יוכל לבחור להשביח את הנכס שלו גם באמצעות שיפוץ של הנכס שלא מצריך לשבור קירות. ניתן להשביח את הנכס באמצעות עיצוב פנימי מחדש של הבית וקניית רהיטים חדשים איתם יימכר הנדלן. ניתן להוסיף מספר אלמנטים עיצוביים שונים, שיהפכו את הנכס למשובח ביותר: הוספת סלון חדש, ארונות מטבח חדשים, עיצוב האמבטיה מחדש כולל הוספת מדפים לאמבטיה ועוד.